Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SUPER GAME e-sport 2019/20 w Sztumie

14-15 września w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się rozpoczęcie sezonu SUPER GAME e-sport 2019/20. Miasto i Gmina Sztum gościła przez weekend graczy z całej Polski.

Wydarzenie było podzielone na dwa główne turnieje w grze Counter-Strike: Global Offensive: Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie oraz turniej indywidualny. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Pan Leszek Tabor oraz Pani Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie Bożena Dąbrowska.

Pierwszego dnia gracze zmierzyli się o tytuł najlepszej drużyny w grze Counter Strike: Global Offensive. Pierwsze starcia rozpoczęły się o godzinie 9:00. I miejsce - Wyrafikowani, II miejsce - RioVape, III miejsce - ProXone. Drugiego dnia przyszła pora na Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie, drużyny stanęły do walki o tytuł najlepszej podczas pierwszej edycji SUPER GAME e-sport w Sztumie. Mecz finałowy zwyciężył Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie nad reprezentacją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku 2:0. Dla odwiedzających przez dwa dni przygotowany był turniej indywidualny FIFA 19, rywalizacja na symulatorze wyścigowym Gran Turismo Sport TAG Heuer na najszybszego zawodnika oraz strefa FREE2PLAY.

Również odbyły się liczne wykłady na temat dziedziny e-sportu oraz tematyki komputerowej. Szczególne podziękowania za wykład o "Monetyzacji w e-sporcie", który wygłosił dr Marcin Kołacz (Kancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego „FILAR”). Dziękujemy również Pani Elwirze Tomasiak z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sztumie. W niedzielę przedstawiciele firm i instytucji zmierzyli się o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Zwycięzcą został Mateusz Wasiński z firmy FILA.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Sztum, Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie oraz Dyrektorowi Sztumskiego Centrum Kultury za pomoc w organizacji kolejnej edycji SUPER GAME e-sport! Dziękujemy sponsorom I partnerom: HIRO, Quersus, NTT System, sklep.ntt.pl, LG,Patriot, Viper Gaming, Teetres Esport Clothing, JACZ.pl, VENTOR, Softset oraz portEl.pl.

Zobacz:

TV Malbork
http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/27861,podsumowanie-super-game-e-sport-w-sztumie?fbclid=IwAR0zwQ9iPtLyxghrGmbiNdwE06Fmflu-yqNm3qzB1N4jg-BtPXIWYydmvjY

E-sport Burmistrz Miasta i gminy Sztum Pan Leszek Tabor
https://www.facebook.com/supergameesport/videos/2324789451168417/

E-sport Dyrektor SCK Pan Adam Karaś
https://www.facebook.com/watch/?v=2636657836397189

E-sport Prezes Stowarzyszenia Pani Bożena Dąbrowska
https://www.facebook.com/watch/?v=481887272650658