Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
erasmus plus     frse

Grono pedagogiczne Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie od 01 czerwca 2016 roku do 31 maja 2017 roku realizuje projek

Mobilny nauczyciel to sukces edukacyjny jego uczniów

finansowany z Funduszy Europejskich w programie Erasmus +. W ramach programu nauczyciele mogli skorzystać z bezpłatnych szkoleń językowych i językowo-metodycznych. Kursy językowe to doskonała okazja do nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania języków w szkole, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązania współpracy międzynarodowej pomiędzy szkołami, nauczycielami, uczniami. Grono pedagogiczne zdecydowało się na udział w programie Erasmus+, aby odnaleźć takie metody pracy z młodzieżą, które w większym stopniu pozwolą na osiąganie sukcesów edukacyjnych. Aplikację do programu pisali nauczyciele języków obcych - języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących - geografii i historii oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych - logistycznych, informatycznych. W ramach inicjatywy siedmiu nauczycieli skorzystało z dwutygodniowych szkoleń w szkołach językowych w krajach Unii Europejskiej.

rodzaj kursu

kraj

nazwa szkoły językowej

językowo-metodyczny

Hiszpania

Espanol para Profesores de EspanolMadryt

Austria

Actilingua Academy Language Studies GmbH&Co KG

Wielka Brytania

Lake School of English Oxford

językowy

Wielka Brytania

The Oxford English Centre

Wielka Brytania

Lake School of English Oxford

Malta

DELS The language schools with a difference GOZO&MALTA

Niemcy

German Language School Berlin

Cele projektu:

  • Poprawienie znajomości języków obcych u nauczycieli i uczniów,
  • Doskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli,
  • Rozwinięcie postaw prospołecznych i obywatelskich wśród społeczności szkolnej,
  • Nawiązanie kontaktów zagranicznych podczas kursów i kontynuowanie współpracy po powrocie,
  • Rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły o innowacje pedagogiczne.

Zrealizowane szkolenia nauczycieli przyczynią się do wzrostu kompetencji językowych, z czego skorzystają uczniowie w procesie edukacyjnym. Kontakty i wymiana doświadczeń będą skutkowały kształceniem postaw społecznych uczniów i wzmacnianiem wizerunku szkoły w środowisku lokalnym.

Blog poświęcony projektowi