Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Edycja

Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu III Wielkim i Jego Czasach

Do I etapu konkursu zgłosiło się prawie tysiąc uczniów reprezentujących blisko sto szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Awans do II etapu uzyskało ponad 150 uczniów z 52 szkół, w tym 2 uczniów naszej szkoły: Marta Zarańska z III C i Bartosz Mielniczek z I B.

18 marca 2015 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy. Uczniowie rozwiązywali szczegółowy test.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza odnieśli ogromny sukces. Marta Zarańska i Bartosz Mielniczek znaleźli się wśród 18 uczniów, którzy awansowali do Wielkiego Finału, który odbędzie się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 15 kwietnia. Finał odbywa się w formie ustnej. Uczestnicy losują trzy pytania z zakresu: polityki, gospodarki i kultury, po czym odpowiadają przed komisją złożona z pracowników naukowych uniwersytetu.

 

Marcie i Bartkowi życzymy powodzenia 15 kwietnia!

Opieka merytoryczna

Mariusz Krause