Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Edycja

Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu III Wielkim i Jego Czasach

 

Marta Zarańska z klasy III C i Bartosz Mielniczek z klasy I B zostali laureatami VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu III Wielkim i Jego Czasach. Marta zajęła V miejsce, natomiast Bartosz IX. Oboje otrzymali indeksy na dowolne kierunki humanistyczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Jest to wielki sukces uczniów naszej szkoły. Należy w tym miejscu wspomnieć, że do I etapu przystąpiło prawie 1800 uczniów z całej Polski. Do II etapu awansowało ponad 150 uczniów, natomiast do ścisłego finału 18 najlepszych znawców czasów Kazimierza Wielkiego.

Etap finałowy odbywa się w formie ustnej. Uczestnicy losują trzy pytania z zakresu: polityki, gospodarki i kultury, po czym odpowiadają przed komisją złożoną z pracowników naukowych uniwersytetu.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował Mariusz Krause.