Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozdanie świadectw ukończenia szkoły

24 kwietnia 2015 roku naszym absolwentom rozdano świadectwa ukończenia szkoły. Wśród zaproszonych gości był Pan Wojciech Cymerys - Starosta Powiatu Sztumskiego, Pani Aneta Kwiatkowska – Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym, ks. Andrzej Starczewski - proboszcz Parafii św. Anny i ks. Tomasz Baliński - proboszcz Parafii św. Andrzeja Boboli, rodzice absolwentów, grono pedagogiczne i uczniowie klas młodszych.

Pani Dyrektor - Wiesława Kowalik pożegnanie absolwentów rozpoczęła słowami Kazimierza Brodzińskiego - „Młody ma swój rozum i swoje zdanie, które szanować i pobłażać należy… Przeciw mylnemu zdaniu młodych nie ma lekarstwa jak sam czas”. Wspomniała o wielu przedsięwzięciach, w które angażowali się maturzyści. Przypomniała abiturientom, że pobyt w szkole był nie tylko okresem wytężonej nauki, przygotowaniem do egzaminów maturalnych, do aktywności zawodowej, ale też czasem pozytywnego działania na rzecz społeczności szkolnej i środowiska. Podziękowała za udział w olimpiadach i konkursach, zawodach sportowych, wolontariacie i za mądre przesłania płynące ze spektakli i występów artystycznych.

Życzyła sukcesów podczas rozwiązywania testów egzaminacyjnych, realizacji marzeń i obranych celów.

Wiele ciepłych słów do maturzystów skierował Pan Starosta. Pogratulował rodzicom sukcesów osiągniętych przez ich dzieci podczas edukacji w szkole.

Podczas uroczystości wyróżniono statuetkami najlepszych absolwentów Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie rocznik 2015 - w LO Martę Zarańską z klasy III C, a w Technikum - Dorotę Szydłowską z klasy IVTL.

Statuetki za szczególne osiągnięcia edukacyjne w wybranej dziedzinie nauki wręczono Sarah Łazar - finalistce XXXVIII Olimpiady Języka Niemieckiego i Marcie Zarańskiej - dwukrotnej laureatce Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, finalistce etapu okręgowego 41 Olimpiady Historycznej, finalistce Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie oraz finalistce Turnieju Debat Oksfordzkich.

Wyróżnienia za bardzo wysokie wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie otrzymali –z Liceum Ogólnokształcącego z klasy IIIB - Karolina Zimińska, Piotr Czech, Ireneusz Lipiec, Jakub Floriański, a z Technikum z IV TEI - Angelika Derks. Rodzicom uczniów, którzy wyróżnili się sukcesami edukacyjnymi, wręczono listy gratulacyjne.

Absolwentom o bardzo wysokich wynikach w nauce, wzorowym zachowaniu, postawie obywatelskiej i prospołecznej Rada Rodziców przyznała nagrodę im. Jana Kasprowicza. Laureatami tej nagrody zostali: Marta Zarańska, Karolina Zimińska i Piotr Czech.

Za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskane w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015 Stypendium Starosty Sztumskiego otrzymali: Edyta Klekowiecka, Michalina Nenczak, Cezary Kozubal, Anita Kaszuba, Sandra Gancarz, Adrianna Koza, Rafał Kowal, Daria Łuniewska, Michał Sztandarski, Dorota Szydłowska, Angelika Derks, Żaneta Cegłowska, Karolina Stolska, Karolina Słowik, Kamila Trafalska, Tomasz Rudzki i Ewelina Dąbrowska.

W czasie uroczystości wyróżnieni zostali:

Joanna Dulska i Karolina Zimińska pamiątkową statuetką za szczególne zaangażowanie w życie artystyczne szkoły, a Kaja Mazurkiewicz - za wybitną reżyserię przedstawień szkolnych.

Szymon Zimolzak statuetką dokumentalisty wydarzeń szkolnych.

Krystian Mykowski statuetką w kategorii multimedia i grafika komputerowa.

Emilia Wlazińska, Karolina Zimińska i Konrad Smeja statuetką wszechstronny sportowiec wśród absolwentów rocznika 2015, a Cyprian Korint, Patryk Marszałkowski, Dorota Szydłowska i Marta Zarańska pamiątkowymi dyplomami za osiągnięcia sportowe.

Łukasza Domerackiego nagrodzono za 100 % frekwencję.

Na szczególne wyróżnienie w pracy Samorządu Uczniowskiego zasłużyli Patrycja Krajewska, Natalia Hamadyk, Katarzyna Sumińska, Jakub Floriański oraz Marta Zarańska, Karolina Zimińska i Joanna Dulska.

Pamiątkowymi dyplomami podziękowano aktorom Grupy Teatralnej Iuvenis: Mai Mazurkiewicz, Kindze Ruczkowskiej, Paulinie Budzińskiej, Joannie Głębickiej, Mikołajowi Kosmali, Karolinie Andzel, Katarzynie Sumińskiej, Joannie Dulskiej, Natalii Hamadyk, Katarzynie Bień, Marcie Zarańskiej, Karolinie Zimińskiej, Beacie Olszewskiej, Aleksandrze Kardaś, Bartoszowi Wiśniewskiemu.

Za działalność w Wolontariacie wyróżniona została Wiktoria Hennoszczenko, a okolicznościowe dyplomy otrzymali: Joanna Dulska, Aleksandra Kardaś, Karolina Andzel, Martyna Kopczyńska, Martyna Dumalska, Katarzyna Bień, Marta Zarańska, Natalia Hamadyk, Katarzyna Lewandowska, Dominika Misiuk, Dominika Pędzicka, Beata Olszewska, Anastazja Stolarz, Marta Wichert, Dominika Ducka, Joanna Głębicka, Karolina Ruczkowska, Klaudia Grubecka, Oliwia Kondratowicz, Mikołaj Kosmala, Katarzyna Sumińska, Bartosz Wiśniewski, Karolina Zimińska, Agnieszka Orlich, Monika Staniaszek, Karol Krzysztofik, Patryk Marszałkowski.

Kamilowi Malinowskiemu wręczono dyplom - wyróżnienie przesłane przez Komitet Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie przez wychowawców świadectw ukończenia szkoły absolwentom rocznika 2015.