Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dni Profilaktyki w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie
pod hasłem „Dbajmy o nasze zdrowie”

Tydzień od 25 do 29 maja 2015 roku w szkole po raz kolejny pokazał uczniom, jak bardzo ważne jest zdrowie dla każdego z nich.

Poniedziałek łączył się z tematyką Transplantacji, którą przedstawiał pan Eugeniusz Rydel, prezes Stowarzyszenia ,,Życie po przeszczepie" oraz koordynator przeszczepów z Bydgoszczy - pani Monika Rusiecka. Wywołało to wśród uczniów refleksję wielkiej potrzeby pomagania innym. Wtorek przebiegał pod hasłem ,,Nie widzę, ale liczę na Ciebie". Gościem dnia był Pan Tomasz Wandzel, niewidomy, który pokazał, że z tą niepełnosprawnością można sobie radzić. Środa minęła pod hasłem ,,Integracji na zdrowo". Wspólna zabawa sportowo - plastyczna licealistów oraz uczniów technikum z podopiecznymi ośrodka w Uśnicach połączona była z degustacją zdrowych surówek oraz przekazem walki z uzależnieniami, które czyhają na młodych ludzi. Wspólnie ułożono długie ,,Przesłania do młodych". W kolejnych dniach odbyły się warsztaty z profilaktyki uzależnień, prowadzone przez terapeutę z Prabut i jego gości oraz zajęcia z promocji zdrowego stylu życia wolnego od alkoholu oraz środków psychoaktywnych. Cały tydzień zakończyła prelekcja dietetyka nt. zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania oraz indywidualne konsultacje z analizy składu ciała i wieku metabolicznego dla uczniów, pracowników, rodziców, nauczycieli. Znaczna część zajęć finansowana była ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2015. Za finansowe wsparcie organizacji Dni Profilaktyki składamy również podziękowania Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół im. J. Kasprowicza w Sztumie oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół. Całe przedsięwzięcie było skorelowane z Powiatowym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego, zgodnie z założeniami Szkolnego Programu Profilaktyki.

organizatorzy: B. Bogdańska oraz G. Waszczuk