Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZKI TENISA STOŁOWEGO

Po wygraniu powiatowej Licealiady w tenisa stołowego nasi zawodnicy uzyskali prawo reprezentowania powiatu sztumskiego w półfinale województwa pomorskiego. Do konfrontacji z najlepszymi drużynami z powiatów: malborskiego, kwidzyńskiego, nowodworskiego i naszego doszło w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie. Był to nasz drugi półfinał z rzędu. Rok wcześniej zajęliśmy trzecie miejsce. W tym roku również nie należeliśmy do faworytów; zawodnicy kwidzyńskich szkół to czołowi gracze III ligi. Mecze były rozgrywane systemem do trzech wygranych pojedynków, wg kolejności: singiel - singiel - debel - singiel - singiel. Dalej do finału wojewódzkiego awansuje tylko jedna, najlepsza szkoła.

Do Kwidzyna pojechali mistrzowie powiatu sztumskiego: Bartosz Sosnowski, Bartosz Zachaczewski, Wojciech Wesołowski wraz z opiekunem Marcinem Nabojczykiem. W wyniku losowania w pierwszym meczu graliśmy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Malborka. Był to bardzo trudny mecz, po walce wygraliśmy 3:2 (wygrana - B. Sosnowski, przegrana - B. Zachaczewski, wygrana - debel Sosnowski, W. Wesołowski, przegrana - B. Sosnowski, wygrana - W. Wesołowski).

 Po wygranej kwidzynian z Malborkiem nasz mecz z gospodarzami okazał się meczem o finał województwa pomorskiego. Zaczął od wygranej 3:0 B. Sosnowski, następnie W. Wesołowski przegrał 0:3. Trzeci mecz debel; przegrany 1:3. Mecz czwarty, Bartosz Sosnowski kontra Tomasz Szołtys - miejscowa gwiazda (czołowy zawodnik III ligi). Pierwsze dwa sety pewnie wygrał zawodnik gospodarzy, ale przecież gra się do trzech wygranych setów. Nagle nastąpiło przebudzenie mocy u Bartka. Kolejne trzy sety wygrane i wygrana w spektakularnym stylu w całym meczu 3:2. Niesamowity sukces! Wielka sensacja! Stan spotkań: 2:2. Piąty mecz - W. Wesołowski bez większych problemów pokonał rywala 3:1.

ZESPÓŁ SZKÓŁ W SZTUMIE MISTRZAMI TEJ CZĘŚCI WOJEWÓDZTWA !!!

PRZED NAMI WIELKI FINAŁ - 15 MARCA W KARTUZACH.

Dziewczętom gratulujemy III lokaty.

MARCIN NABOJCZYK