Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finał mistrzostw woj. pomorskiego w drużynowym tenisie stołowym

Po wygranej w zawodach powiatowych i półfinałach wojewódzkich nasza szkoła udała się do Kartuz na finał wojewódzki w tenisa stołowego. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn z całego województwa pomorskiego, wyłanianych przez 2 miesiące w eliminacjach różnych szczebli. Stawiły się drużyny: Kartuz, Gdańska, Gdyni, Chojnic, Słupska oraz my. Sama śmietanka. Faworytami były drużyny trójmiejskie oraz Kartuzy – naszpikowane zawodnikami grającymi zawodowo w II i III lidze tenisa stołowego. Nasza drużyna w składzie Bartosz Zachaczewski i Bartosz Sosnowski wraz z opiekunem Marcinem Nabojczykiem pojechała zdobywać doświadczenie. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy z Kartuzami oraz Chojnicami. Pierwszy mecz z gospodarzami przegraliśmy 0:3. Jak się później okazało drużyna ta dosłownie zmiażdżyła wszystkich rywali. Kolejne mecze to popis gry Bartka Sosnowskiego, który wygrał 4 single i debla. Najpierw pokonaliśmy Chojnice 3:1. W meczu o brąz wygraliśmy pewnie ze Słupskiem również 3:1. Wielka niespodzianka. Pierwszy w historii naszej szkoły udział w finałach wojewódzkich w tenisie i od razu medal.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Kartuzy
  2. Gdańsk
  3. Sztum
  4. Słupsk
  5. Gdynia
  6. Chojnice

Zawodnikom i opiekunowi serdecznie gratulujemy.