Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia pierwszoklasistów z pracownikami naukowymi Wydziału Humanistycznego
Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Dnia 5 kwietnia 2016 r. gościliśmy w naszej szkole pracowników naukowych Wydziału Humanistycznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jest to już kolejna wizyta nauczycieli akademickich z Gdyni, wynikająca ze współpracy. Warto nadmienić, że jesteśmy drugą szkołą w całym województwie pomorskim, która podpisała umowę o współpracy z AMW z Gdyni.

Pierwszą część spotkania z uczniami klasy I a poprowadził p. dr Mariusz Kardas. Przedstawił młodzieży wykład historyczny pt. „Gdańsk, Gdynia - zarys historyczny powrotu Morza do macierzy”. Tematyka wykładu obejmowała zagadnienia związane bezpośrednio z historią Gdańska jako miasta Hanzeatyckiego oraz powrotu morza do Polski w 1918 r. Nierozerwalnie wiąże się to z faktem uzyskania przez Rzeczpospolitą dostępu do Morza Bałtyckiego oraz budową miasta i portu w Gdyni. Chłonne wiedzy audytorium, dzięki doskonałym umiejętnościom wykładowczym, całą godzinę poświęciło na uważne słuchanie. Na zakończenie wykładu uczniowie zadali prelegentowi wiele pytań. Nawet po zakończeniu lekcji można było dosłyszeć dyskusje pomiędzy słuchaczami.

Następnie pani dr Patrycja Baldays przeprowadziła z uczniami klasy I a warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej. Obejmowały one zagadnienia dotyczące m.in. kwestii porozumiewania się między ludźmi, gestykulacji. Zajęcia prowadzone w sposób profesjonalny całkowicie pochłonęły uwagę uczniów. Rozmaite eksperymenty zaciekawiły i spowodowały czynny udział całej grupy. Jak się przywitać, podać rękę, opowiedzieć o sobie i działać magnetyzująco na słuchaczy - tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedziały się zebrane na wykładzie osoby.

Zdaniem uczniów wykład historyczny i warsztaty były bardzo interesujące. Z niecierpliwością czekają na kolejne lekcje zorganizowane dzięki AMW z Gdyni.

Przemysław Szczuchniak i Bogusława Stankiewicz