Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów to wyjątkowy dzień w kalendarzu szkoły. Niektórzy przez trzy lata zdobywali wiedzę i umiejętności w Liceum Ogólnokształcącym - dziennym i zaocznym, inni rok dłużej nabywali wiedzę teoretyczną i praktyczną w zawodach technika logistyka i technika ekonomisty.

Gośćmi uroczystości byli:

Pan Wojciech Cymerys - Starosta Powiatu Sztumskiego,

Pan Ryszard Mazerski - Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu, Turystyki i Integracji Europejskiej, Promocji Powiatu,

Ks. Andrzej Starczewski - Proboszcz Parafii św. Anny w Sztumie,

Ks. Tomasz Baliński - Proboszcz Parafii św. Andrzeja Boboli,

Pani Anna Zawadka - reprezentująca Prezesa Banku Spółdzielczego w Sztumie,

Pani Sylwia Monkielewicz - Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły,

Nauczyciele, Rodzice i przyjaciele maturzystów.

Żegnając absolwentów Pani Dyrektor wspomniała początki ich pobytu w szkole, gdy w pierwszym miesiącu wspólnej wędrówki przez edukację nauczyciele i uczniowie poznawali się nawzajem. Podziękowała maturzystom za ich zaangażowanie w życie codzienne szkoły, które zaowocowało sukcesami matematycznymi, językowymi, humanistycznymi i sportowymi w konkursach i olimpiadach. Gratulowała postaw prospołecznych prezentowanych przez maturzystów, np. w realizacji miniprzedsiębiorstwa czy projektu - Podwórkowe SOS. Życzyła im sukcesów i szczęścia na egzaminie maturalnym oraz w dalszej podróży przez życie.

Wiele ciepłych słów do absolwentów skierowali: Pan Starosta, Michalina - koleżanka z młodszej klasy, wspominająca przyjaźnie i wspólne działania w szkole oraz mama uczennicy klasy III A - Pani Joanna Kaszuba. Sandra z klasy III B zabrała głos w imieniu absolwentów. Mówiła o sukcesach i porażkach, o radościach i smutkach, dziękowała za pochwały i upomnienia, ale najbardziej za cenne rady życiowe. Zapewniała, że wszystkie wskazówki są najcenniejszym życiowym GPS-em, za który z całego serca dziękuje nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły, rodzicom oraz koleżankom i kolegom z młodszych klas.

Podczas uroczystości uhonorowano statuetką - Absolwent 2016 - najwyższe wyniki w nauce - Edytę Klekowiecką w Liceum Ogólnokształcącym i Ewelinę Dąbrowską w Technikum Nr 1.

Adrianna Koza i Anita Kaszuba zostały wyróżnione statuetką - Absolwent 2016 - szczególne osiągnięcia edukacyjne - matematyka. Angelika Lewowicka odebrała statuetkę Absolwent 2016 - szczególne osiągnięcia edukacyjne - przedmioty zawodowe. Sandrze Gancarz wręczono statuetkę - Absolwent 2016 - szczególne osiągnięcia edukacyjne - wiedza o społeczeństwie, a Patrycji Redmer statuetkę - Absolwent 2016 - szczególne osiągnięcia edukacyjne - język niemiecki. Bartosz Zachaczewski i Maciej Pietrzyk to absolwenci, którym wręczono statuetkę - Absolwent 2016 - wszechstronny sportowiec. Natalia Krawczyk odebrała statuetkę - Absolwent 2016 - szczególne zaangażowanie w życie artystyczne szkoły.

Annie Wudarczyk i Monice Ruszkowskiej podziękowano pamiątkową statuetką za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, a Izabeli Powierża i Sandrze Gancarz za profesjonalizm w prowadzeniu uroczystości szkolnych.

Wśród absolwentów szkoły jest 11 prymusów, którzy mogą szczycić się świadectwem z biało - czerwonym paskiem. To szczególne świadectwo odebrali - Edyta Klekowiecka, Adrianna Koza, Anita Kaszuba, Daria Łuniewska, Magdalena Kopecka, Aleksandra Oleksa, Przemysław Gos, Maciej Dąbrowski, Dariusz Bogdański, Izabela Powierża i Sandra Gancarz. Dyrekcja szkoły przygotowała listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Rodzice uczestniczący w uroczystości odebrali je z rąk Pani Dyrektor i Pana Starosty.

Podczas uroczystości 22 uczniów naszej szkoły zostało uhonorowanych stypendium Starosty Sztumskiego, byli to: Michalina Nenczak klasa IIA, Rafał Kowal klasa II A, Ewelina Klekowiecka - klasa III A, Daria Łuniewska - klasa III A, Anita Kaszuba - klasa III A, Michał Sztandarski - klasa II A, Adrianna Koza - klasa III A, Klaudia Długołęcka - klasa I A, Aleksandra Oleksa - klasa III A, Magdalena Kopecka - klasa III A, Żaneta Cegłowska - klasa II T, Łukasz Zieliński - klasa II T, Karolina Słowik - klasa III TEI, Aleksandra Piecek - klasa III TEI, Małgorzata Białousz - klasa IV TL, Anastazja Czarnak - klasa II T, Karolina Stolska - klasa III TEI, Ewelina Dąbrowska - klasa IV TL, Kamila Kosmowska - klasa IIT, Agata Kucharska - klasa IIT, Maciej Borsuk - klasa IIT, Weronika Orlich - klasa II T.

Rada Rodziców przyznała pieniężną nagrodę im. Jana Kasprowicza, która skierowana jest do absolwenta mającego bardzo wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i wyróżniającą się postawę prospołeczną. Tegoroczną stypendystką jest uczennica o zdolnościach matematycznych i aktorskich, zaangażowana w organizację wszelkich przedsięwzięć z okazji Roku Matematyki na Pomorzu, organizację otrzęsin klas pierwszych, pikniku rodzinnego - Anita Kaszuba z klasy III A.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego wręczyła dyplomy podziękowania, które odebrali: Sandra Gancarz, Maja Kida, Emilia Kępińska, Daria Grzywińska, Anna Wudarczyk, Weronika Sosnowska, Patryk Śrutkowski, Natalia Krawczyk, Agnieszka Kierzkowska, Martyna Iwicka, Ewelina Dąbrowska, Martyna Stankiewicz, Ewelina Trussner, Aleksandra Oleksa, Iwona Kurkowska, Anita Kaszuba, Izabela Powierża, Aleksandra Podworska, Marta Kowalczyk, Aleksandra Olszewska i Marta Król.

Anita Kaszuba i Weronika Sosnowska odebrały nagrodę za zaangażowanie i pracę w grupie teatralnej Iuvenis, a Stanisław Kowalczyk i Mateusz Walichnowski za działalność charytatywną. Za działalność prospołeczną w ramach akcji charytatywnych wyróżniono Weronikę Sosnowską, Aleksandrę Oleksa, Klaudię Skoczyńską i Patrycję Redmer.

Aleksandra Oleksa została nagrodzona za szczególne osiągnięcia w konkursach z języka angielskiego, a Adrianna Błaszczak, Michaela Kiełbasa, Paulina Halińska i Maciej Dąbrowski za wyniki i zaangażowanie sportowe.

Podczas uroczystości wręczono nagrody książkowe za wyniki uzyskane w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny dla uczniów klas III. Bardzo wysoki wynik i III miejsce w okręgu pomorskim zajęła Adrianna Koza, a VIII miejsce - Dariusz Bogdański.

Świadectwa ukończenia szkoły wszystkim absolwentom wręczyła Pani Dyrektor w towarzystwie wychowawców klas.

Po uroczystości absolwenci spotkali się ze swoimi wychowawcami.

tv pozegnanie absolwentow zs 2016