Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Dziecka – sportowo, rekreacyjnie i rodzinnie na ORLIKU w Sztumie

01 czerwca 2016 roku

Kolejna udana impreza odbyła się w naszej szkole. Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie zorganizowali dla mieszkańców naszego miasta Dzień Dziecka – sportowo, rekreacyjnie i rodzinnie na ORLIKU w Sztumie. Głównymi odbiorcami były dzieci, ale zgodnie z naszym hasłem – Do zabawy zapraszamy, dzieci, babcie oraz mamy – wszyscy, którzy w tym dniu przyszli na Orlik, coś dla siebie znaleźli.

Najmłodsi „sportowcy”, pod okiem uczniów naszej szkoły, mogli wykazać się zręcznością w takich konkurencjach jak: rybobranie, dominka, mini mundial, slalom z piłką, rzut na pal i inne. W konkurencjach brała udział ponad setka dzieci. Większość bardzo ambitnie, kilkakrotnie poprawiało swoje wyniki. Każdy uczestnik otrzymywał upominek, a dziesięcioro najlepszych otrzymało wspaniałe nagrody.

Na dużym boisku Orlika odbyły się gry i zabawy typowo piłkarskie. Zgłosiło się ponad 50 młodych adeptów piłki nożnej, reprezentujących kluby: Olimpia Sztum, Akademia Młodego Piłkarza Czernin oraz osoby niezrzeszone. Kluby wystawiły do mini turnieju po dwie drużyny, tzw. żaków (7-10 lat) oraz dwie juniorów (11-13 lat). Przy olbrzymim dopingu licznie zgromadzonych członków rodzin zawodnicy dawali z siebie wszystko, walczono ambitnie i zaangażowaniem. W zawodach tego typu wynik jest sprawą drugoplanową, liczy się dobra zabawa.

Wielką atrakcjąbyły ćwiczenia z wężem gaśniczym, udział w symulowanym pościgu na motocyklu policyjnym, zabawa na trampolinach fitness oraz zumba. Dzieci lubiące rysować uczestniczyły w konkursie plastycznym, a te najmłodsze cieszyły się z obrazów wymalowanych na ich twarzach.

Wszystkie dzieci w dniu swojego święta świetnie się bawiły. Ich uśmiech i radość były dla nas organizatorów bezcenne.

Sponsorami przedsięwzięcia byli:

 1.  Firma Gzella Poland sp. z.o.o. sp.k.,
 2.  Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie,
 3.  Komenda Powiatowa Policji w Sztumie,
 4.  Księgarnia Bestseller w Sztumie,
 5.  Flextronics International Poland Sp. z o.o.w Tczewie,
 6.  Klub Gier Planszowych Pionkolandiaw Sztumie,
 7.  Centrum fitness z Malborka „Rusz się z Beti”,
 8.  Pani Katarzyna Mathea instruktor zumby,
 9.  Pan Marian Pudełko,
 10.  Piekarnia Domeraccy w Koniecwałdzie,
 11.  Lester Logistics w Kwidzynie,
 12.  Hurtownia Papiernicza Elbo w Kwidzynie,
 13.  Firma komputerowa Jacz ze Sztumu.