Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Dni Profilaktyki” już za nami !!!

W dniach od 30 maja do 9 czerwca 2016 r. w naszej szkole zrealizowano cykl rozmaitych zajęć. Każdy uczeń miał okazję wziąć udział w kilku proponowanych formach aktywności. Rozpoczęliśmy od profilaktyki uzależnień oraz stresu - zajęcia prowadzone były przez trenera z Uniwersyteckiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie pana Bartosza Karcza.

Kolejne warsztaty były związane z bezpieczeństwem, czyli jak zachować się w różnych sytuacjach. Zajęcia były prowadzone przez pracowników policji: panią Karolinę Gastoł-Zawicką i panią Alicję Lityńską. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali zasady działania alkogogli oraz narkogogli - przekonali się jak wygląda świat człowieka po zażyciu środków narkotycznych oraz po wypiciu alkoholu.

Środa, 2 czerwca - to dzień przedstawienia pt. ,,Nie jesteś sam" w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Iuvenis”. Nasi „aktorzy" pokazali co dzieje się z młodymi ludźmi będącymi w trudnych sytuacjach życiowych, jednocześnie przestrzegali przed środkami narkotycznymi. Chwilę po zakończeniu przedstawienia odbyła się dyskusja „na żywo", w której omawiano m.in. kulisy powstawania spektaklu. Młodzi „aktorzy" - jesteście fantastyczni!

7 i 8 czerwca to kolejne dni profilaktyki alkoholizmu. Zaprosiliśmy do udziału terapeutę pana Waldemara Klawińskiego.

9 czerwca był dniem pod hasłem „Z Profilaktyką na TY". Tego dnia na obiekcie sportowym „Orlik" odbyły się zajęcia z udziałem uczniów oraz opiekunów Gimnazjum z Mikołajek Pomorskich, Niepublicznego Gimnazjum z Barlewiczek, Gimnazjum z Czernina, podopiecznych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowaczych z Uśnic i Kołozębia oraz uczniów naszej szkoły. Podczas tego dnia naszym założeniem było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od alkoholu i środków psychoaktywnych. Wspólna, integrująca wszystkich sportowo-rekreacyjna zabawa, zachęcała dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. Zadanie współfinansowane było ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2016 oraz dofinansowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie za co bardzo dziękuję!

Serdeczne podziękowania składam nauczycielom, którzy wspierali mnie w realizacji całego przedsięwzięcia. Dziękuję równie serdecznie gościom oraz wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie podczas „Dni Profilaktyki 2016”.

Bogusława Bogdańska - pedagog szkolny