Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia w Katedrze Teleinformatyki

24.05.2017r. uczniowie klasy I Ti i II Ti wybrali się na Politechnikę Gdańską na Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki do Katedry Teleinformatyki. Mieli tu umówione spotkanie z dr inż. Krzysztofem Nowickim, który oprowadził ich po pracowniach sieci komputerowych.

Najpierw mieli zajęcia w laboratorium warstwy trzeciej modelu ISO/OSI, a później w pracowni warstw wyższych tego modelu. Następnie uczniowie uczestniczyli w wykładzie poświęconym Internetowi Rzeczy (Internet of Things – IoT). Dotyczył on problemów związanych z coraz większą liczbą urządzeń podłączonych do Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia wynikają z takiej sytuacji w życiu codziennym. Wykład odbył się w budynku Nowej Elektroniki. Piętro wyżej znajduje się superkomputer „Tryton” obsługujący NASK (Naukową Akademicką Sieć Komputerową). Na koniec uczniowie otrzymali zadanie domowe. Dotyczyło ono podjęcia decyzji, co zrobi autonomiczny samochód, gdy będzie w sytuacji bez wyjścia. Czas po zajęciach przeznaczony był na zwiedzanie innych obiektów Politechniki, zwłaszcza że w tym dniu odbywał się tam Bałtycki Festiwal Nauki. Po krótkiej przerwie na posiłek i wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia uczniowie wrócili autokarem do Sztumu.

Uczniowie klasy I Ti i II Ti