Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie Kasprowicza stawiają na profilaktykę

Już po raz kolejny w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza odbyły się Dni Profilaktyki. Dzień pierwszy przebiegał pod szyldem walki z czerniakiem. Podczas zajęć zwrócono uwagę na działania profilaktyczne, które zapobiegają występowaniu nowotworów lub pozwalają na wczesne wykrycie choroby.

„Niepełnosprawność - dlaczego?” to hasło kolejnego dnia. Gościem był Michał Ławryszek, który opowiedział uczniom swoją historię oraz przedstawił, jak ważne jest przełamywanie barier w kwestii niepełnosprawności. Ponadto przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sztumie przeprowadzili warsztaty na temat negatywnych skutków działania środków psychoaktywnych. Fizjoterapeuta, nauczyciel Wojewódzkiego Zespołu Szkół Medycznych, pan Cezary Nenczak przedstawił wakacyjne zagrożenia.

Trzeci dzień przebiegał pod hasłem „Używki - to nie dla nas!”, podczas którego zostały zorganizowane ,,mini - podchody", polegające na rozwiązywaniu zadań i zagadek tematycznych. Gośćmi byli uczniowie z innych szkół w powiecie.

Celem podejmowanych działań było ukazanie młodym ludziom ciekawych i przede wszystkim bezpiecznych form aktywności oraz sposobów spędzania czasu wolnego, bez potrzeby sięgania po używki.

Zajęcia zostały sfinansowane ze środków Rady Rodziców oraz Miasta i Gminy Sztum w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2017.

 Klamrą spinającą działania profilaktyczne będzie spektakl pt. „Gra” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej Iuvenis, która podczas Pomorskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Słupsku otrzymała wyróżnienie za najlepszy scenariusz i grę aktorską.

Na przedstawienie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły, środa 31 maja 2017r. godz. 9.45, sala Kino-teatru przy ul. Reja.

Dziękuję wszystkim wolontariuszom za pomoc.

Bogusława Bogdańska, pedagog szkolny