Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie

Uczniowie „Kasprowicza” podążają za światowymi trendami rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Tym razem nasza drużyna, pierwszy raz wzięła udział w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. Runda #4 trzydniowego turnieju, rozgrywanego w dniach 19-21 maja 2017 w Gdyni, licznie zgromadziła uczniów oraz graczy województwa pomorskiego. Wydarzenie miało miejsce na hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego.

Pełna animuszu i bojowego zapału, w szranki zawodów stawiła się grupa „KASPROWICZ”, w składzie:

-Kacper Rudomin kl. I Ti
-Jakub Kunkl. I Ti
-Jakub Kopek kl. I Ti
-Krzysztof Kościecha kl. I Ti
-Michał Wróbel kl. I B
-Maciej Pajdzik kl. I B

Już pierwszego dnia przyszło im zmierzyć się z niezwykle groźną i bardziej zaprawioną w bojach drużyną z Gdyni. Niewielkie doświadczenie turniejowe „Kasprowicz” nadrabiał charyzmą oraz wyszkoleniem indywidualnym. To pozwoliło drużynie błyskotliwie wygrać fazę grupową i znaleźć się w składzie ósemki ćwierćfinalistów.

Dzień drugi był dniem rywalizacji z najlepszymi. Kilkugodzinne zmagania i wreszcie jest upragniony awans do półfinału. Kolejne wygrane i przegrane rundy ostatecznie pozwoliły uplasować się drużynie „Kasprowicza” na czwartym miejscu. Pozostała radość ze zwycięstw i zadowolenie z niezłomnej postawy, wszystko okraszone rodzącą się w sercach satysfakcją. Turniej okazał się skarbnicą wiedzy taktycznej. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości, a przeciwnicy wiedzą już że „Kasprowicz” to niezwykle groźny i zgrany zespół którego nie wolno zlekceważyć. Kolejny turniej już we wrześniu.

Nagrody za pierwsze miejsce w rundzie #4 LG Mistrzostw Szkół otrzymała drużyna z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im Władysława Reymonta w Słupsku. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Konine, a trzecie gracze z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. Czwarte zaszczytne miejsce zajął Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.

Nagrody i puchary w turniejach Counter Strike: Global Offensive ufundowała firma Fyrestore, Bitdefender oraz Gdyńskie Centrum Sportu. Zmagania zawodników można było oglądać na żywo oraz na platformie Twitch.