Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjazdy w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”

W ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” uczniowie naszej szkoły cyklicznie uczestniczą w wyjazdach do pracodawców, uczelni oraz większych imprez branżowych. Wizyty studyjne kierowane są do uczniów technikum. Do tej pory mieliśmy okazję być w Głównym Urzędzie Statystycznym w Gdańsku, Ikei w Gdańsku, 7R Logistyk, Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz Likes Festiwal w Gdańsku - Festiwal Gramy.

- W GUS-ie podczas spotkania omówiono charakter pracy w statystyce, sposoby pozyskiwania i prezentacji danych. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach, chętnie wykonywała otrzymane zadania. Dużym powodzeniem cieszyły się krzyżówki tematycznie związane z pracą w statystyce. Największą atrakcją okazały się jednak gry zamieszczone na portalu edukacyjnym. Na zakończenie uczniowie otrzymali gadżety z firmowym logo.

- 7R Logistyk jest nowoczesnym obiektem magazynowym dlatego zależało nam, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły specyfikę tego miejsca. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć magazyny firmy. Przez pracowników zostali zapoznani m.in. z obowiązującymi systemami logistycznymi w Firmie 7R Logistyk, z zasadami magazynowania, dostarczania produktów, rozładunku i załadunku towarów. Dowiedzieli się również, jak składowane się towary o różnych gabarytach.

- Wyjazd do Ikei składał się z dwóch części. Najpierw, jeszcze przed otwarciem obiektu, pracownik menadżer działu logistycznego oprowadził uczniów po Showroom, czyli dziale ekspozycji na piętrze i Markethall, czyli dziale sprzedaży na parterze. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poruszać się po obszarach, które nie są dostępne dla klientów. Zobaczyć, jak działa magazyn samoobsługowy od strony klienta i od strony pracownika magazynu.

Po obejrzeniu hali sprzedażowej uczniów przejęli pracownicy działu magazynowego. Tam kierownik działu opowiadał, jakie są strategie IKEA w zakresie zarządzania zapasami, dostawami, uzupełniania towarów na hali sprzedażowej, przyjmowania towarów oraz bezpieczeństwa dla klienta i pracownika. Zwrócono uwagę na strategię ochrony środowiska i szczególne działania IKEA w tej dziedzinie oraz utylizację odpadów ze sklepu. Nasi uczniowie dowiedzieli się również, jak składowane się towary o różnych gabarytach, na jakich paletach głównie składowane się towary.

- Festiwal Gramy odbył w Gdańsku. Podczas imprezy uczniowie mieli okazję grać w najnowsze gry planszowe, wielu uczestników wyjazdu nadzorowała i sędziowała poszczególne rozgrywki a niektórzy brali udział w konkursach. Każdy znalazł coś dla siebie i wielu uczestników wyjazdu nie wyszlo z pustymi rękami. Na hali C można było pograć w takie gry jak Call of Duty WWII, LoL, Need for Speed Payback i Wolfenstein New Colossus. Grupa informatyczna dzielnie walczyła we wszystkich turniejach. Ten wysiłek i zaangażowanie zabonusowały sukcesem.

Uczeń klasy II Ti, Jakub Kopek zajął pierwsze miejsce w turnieju Need for Speed Payback sponsorowanym przez firmę Tiger uzyskując najlepszy czas imprezy. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy I T Kajetan Kleina oraz Tomasz Lewandowski.

- Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni. Podczas wizyty uczniowie uczestniczyli w wykładach związanych z tematyką: bezpieczeństwa wewnętrznego, zarządzania, administracji, logistyki i prawa. Możliwość uczestniczenia w zajęciach akademickich to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy. Największą popularnością cieszyły się wykłady z kryminalistyki, w których czynnie uczestniczyli nie tylko logistycy ale i ekonomiści.

Dzięki wizytom studyjnym w zakładach pracy uczniowie technikum mieli możliwość zapoznania się z profilem działalności danego przedsiębiorstwa, organizacją pracy i wyposażeniem stanowisk pracy. Jest to także szansa do poznania oczekiwań pracodawców wobec potencjalnych pracowników. Z kolei wyjazdy na uczelnie umożliwią uczniom poznanie najnowszych rozwiązań technologicznych w danej branży kluczowej.