Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Uroczystością z okazji Święta Niepodległości podsumowaliśmy projekt realizowany od ubiegłego roku szkolnego - 100 lat dla Niepodległej. Goście i wszyscy uczniowie w obecności sztandarów Zespoły Szkół im. Jana Kasprowicza i Zakładu Karnego w Sztumie oddali hołd Józefowi Piłsudskiemu i pozostałym bohaterom walki o niepodległość, składając kwiaty przy pamiątkowej tablicy.

W tym dniu na terenie szkoły został zasadzony okolicznościowy Dąb 100-lecia.

Goście, nauczyciele i uczniowie po przejściu do auli uczestniczyli w pięknej lekcji patriotyzmu przygotowanej przez p. prof. Beatę Ostrowską-Nenczak i p. prof. Marcina Noińskiego wraz z grupa uczniów. Program słowno - muzyczny zaprezentowany przez uczniów to nie tylko odwołanie do kart z historii naszego kraju ale także do osiągnięć nauki i kultury w czasie zaborów i walki o polskość. Program pokazywał także naszą dumę z dzisiejszych osiągnięć gospodarczych, kulturowych i sportowych Polski. Podczas uroczystości uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w quizie o Polsce.

Radosny nastrój uroczystości wzmocniony został wręczeniem 45 uczniom naszej szkoły Stypendium Starosty Sztumskiego.

Na zakończenie Pan Starosta, Wojciech Cymerys złożył życzenia Polsce z okazji 100 letniego jubileuszu a pani dyrektor zaprosiła wszystkich uczniów i gości na okolicznościowy tort.

Przygotowując się do Jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski poznaliśmy i prezentujemy z dumą polskich naukowców z tamtego okresu, którzy wprowadzili nasz kraj na arenę nauki światowej.

01 02  03 04 05 06