Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pamiętacie Mistrzostwa Polski SUPER GAME E-sport w Sztumie?

Pierwsza edycja SUPER GAME e-sport zagościła Sztumie w październiku 2018 rok. Zostaliśmy demiurgiem świata E-sportu na ziemi Sztumskiej. LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie dostarczyły nam wielu wrażeń.

Na turnieju pojawiło się 8 drużyn pucharowych oraz 8 reprezentacji szkolnych. Mecze były bardzo wyrównane oraz obfitowały w wiele emocji. Zmagania rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00 w piątek. Drużyny szkolne toczyły zacięte rozgrywki o miejsce w półfinałach i finale.

W sobotę poznaliśmy finalistów HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Okazały się nimi takie drużyny jak: Vex.esport, EL ES PI DI oraz xDramacik. Można zatem powiedzieć, że faworyci nie zawiedli. Pierwszy mecz półfinałowy przyniósł dużo emocji, gdyż drużyna EL ES PI DI potrzebowała rozegrać aż trzy mapy, aby wygrać to spotkanie i dostać się do finału.

Drugi mecz półfinałowy był równie wyrównany. Skład grający pod nazwą Vex.esport potrzebował trzech map, aby pokonać drużynę xDeterminacja i dołączyć do EL ES PI DI w finale. Finał zgodnie z przewidywaniem większości zainteresowanych zakończył się zwycięstwem Vex.esport, które pokonało EL ES PI DI wynikiem 2:0 w mapach. Trzecie miejsca zajęła drużyna xDramacik.

Powiatowy Zespół Szkół w Redzie pokonał w wielkim finale Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, ale sam mecz był niesamowity. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, jednak ostatecznie zwycięzca mógł być tylko jeden. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.

Podczas wydarzenia odbywały się również liczne turnieje indywidualne, gdzie co każdą godzinę uczestnicy zaciekle walczyli o nagrody w grach: CS: GO, League of Legends i Quake Champions. Oprócz tego, przez cały czas trwania imprezy, odwiedzający próbowali swoich sił na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport. Rywalizacja była ogromna - uczestnicy walczyli do ostatniego przejazdu, aby poprawić swoje czasy okrążeń.
Na wydarzeniu odbył się pokaz koparek kryptowalut, uczestnicy wysłuchali prezentacji jak zacząć przygodę z kopaniem oraz jakie są tego zalety i wady.

Drużyny, które zajęły miejsca na podium w HIRO Quersus Pucharze Polski w E-sporcie:

I miejsce - Vex.esport

II miejsce - EL ES PI DI

III miejsce - xDeterminacja

Reprezentacje szkolne, które zajęły miejsca na podium w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie:

I miejsce - Powiatowy Zespół Szkół w Redzie

II miejsce - Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie

III miejsce - Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy sponsorom: HIRO, Quersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, MSI, Teetres Esport Clothing, FSP, Thermaltake, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl, FOBOS INVEST, Hurtownia Papiernicza ELBO Kwidzyn, SONAC: NATURAL INGREDIENTS, Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk-Estrada, Elita - Meble Łazienkowe, Primet S.A., Bank Spółdzielczy w Sztumie, Zajazd Jonatan, Transport Lubiński, Softset, Foto Lipski, Poskór, Ventor, Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne Dzierzgoń, Józef Sarnowski, Hurtownia u Stacha Stanisław Remlein, Irena i Zbigniew Barnaś Sztum, AŻ Rydwan, Unlimited Miners, JACZ.pl oraz Pukawka.pl.

Szczególne podziękowania należą się naszej Pani Dyrektor Wiesławie Kowalik, Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie oraz Powiatowi Sztumskiemu za wsparcie organizacji i rozgrywek SUPER GAME E-sport w Sztumie!

Zapraszamy wszystkich serdecznie na kolejną edycję Mistrzostw Polski SUPER GAME E-sport w pierwszym tygodniu października 2019 roku. Szczegóły wkrótce!