Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DNI PROFILAKTYKI 2019

Tegoroczne Dni Profilaktyki w naszej szkole to przede wszystkim praca uczniów szkoły pod hasłem ,,rówieśnicy dla rówieśników”.

Rozpoczęliśmy od zajęć pn. „Stop cyberprzemocy”. Nikola Gawrońska z klasy II technikum o profilu informatycznym przygotowała zajęcia tematyczne, które przeprowadziła z uczniami poszczególnych klas. Jej pomocnikiem był Dominik Płotka, również z klasy II Ti. Prezentacja i wykład sprzyjały dyskusji, nawet bardzo wzmożonej, w niektórych klasach.

Sądzę, że uczniowie szkoły zapamiętają, czym jest cyberprzemoc!

Kolejne zajęcia to warsztaty profilaktyczne z zapobiegania alkoholizmowi, prowadzone przez terapeutę uzależnień pana Waldemara Klawińskiego. Myślę, że wszyscy uczestnicy mogliby zadać sobie pytania:

  • czy warto niszczyć sobie życie?
  • jakie zło czyni alkohol ?
  • jak sobie z tym radzić ?

„Siła Rodziny”- Mini debata, w której bezpośrednio wzięli udział przedstawiciele klas oraz uczniowie szkoły. Czym jest rodzina, jakie są prawa rodziny, jakie są obowiązki rodziców wobec dzieci. Aktywna dyskusja z wątkami mocnych określeń, które zawierały informacje a przede wszystkim przekaz do rodzin, do młodych ludzi. Wypowiedzi prezentujących grup oparte były o badania, stwierdzenia psychologów. Cennymi stały się uwagi ze strony obserwatorów.

Moje refleksje:

  • młody człowiek potrafi zrobić dużo dla innych młodych
  • uczniowie sami przygotowują się, sami opracowują temat, sami potrafią bronić swojego stanowiska , ale i konstruktywnie krytykować.

W konkursie profilaktycznym nagrodzono Karolinę Kawińską z klasy I A.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i udział

w przeprowadzeniu przedsięwzięcia.

Bogusława Bogdańska - pedagog