Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lekcje z ZUS

Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie realizuje projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” dla szkół ponadpodstawowych, objętym honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Uczniowie i nauczyciel prowadzący otrzymują niezbędne materiały dydaktyczne, uwzględniające najnowszą podstawę programową a forma zajęć jest atrakcyjna.

W roku szkolnym 2019/2020 zajęcia te odbywały w miesiącach listopad - grudzień, udział wzięło 28 uczniów klas pierwszych, trzecich i czwartych kształcących się w zawodzie technika ekonomisty. Nawiązaliśmy współpracę z pracownikami ZUS w Sztumie, którzy prowadzili wykłady w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Uwieńczeniem projektu „Lekcje z ZUS” była olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której udział wzięło 28 uczniów uczestniczących w projekcie, a zespół w składzie: Szymon Kilian z klasy III T, Julia Cieplińska i Edyta Omieczyńska z klasy IV TEL zakwalifikował się do II etapu.

Dzięki prowadzonym zajęciom młodzież pogłębiła swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dowiedzieli się, dlaczego warto się ubezpieczać i opłacać składki. Poznali zagadnienia związane z systemem emerytalnym i założeniem własnej firmy. Laureaci olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody. Są też nagrody dla szkół - w tym roku otrzymaliśmy dwie gry planszowe.

Anna Pasławska
nauczyciel przedmiotów zawodowych