Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ABSOLWENCI 2022

29 kwietnia 2022 roku to świąteczny dzień w kalendarzu Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. W tym dniu wręczyliśmy świadectwo ukończenia szkoły 55 absolwentom - 38 zakończyło naukę w liceum i 17 w technikum.

Ta uroczystość to dzień podsumowania całego cyklu nauki oraz pożegnania absolwentów. Zawsze towarzyszą jej emocje i chwile wzruszenia. Wspomnienia i refleksje nad tym, co przeżyli absolwenci rocznika 2022, zapoczątkowała pani dyrektor - Wiesława Kowalik. Mówiła o pierwszych spotkaniach z uczniami, o sukcesach, o ich zaangażowaniu w życie szkoły. Słowom wypowiadanym przez panią dyrektor towarzyszyła prezentacja ukazująca absolwentów w życiu codziennym szkoły. Zdjęcia na ekranie wywoływały wspomnienia, uśmiech, nostalgię i wzruszenie.

Wiele miłych słów do uczestników uroczystości skierował również Pan Leszek Sarnowski - Starosta Sztumski. Gratulował osiągniętych wyników edukacyjnych i życzył twórczego, mądrego dorosłego życia.

Najwyższe wyniki w nauce w Liceum Ogólnokształcącym osiągnęła uczennica klasy III Ag - Kaja Giecewicz, a jej średnia ocen z całego cyklu nauki to 5,25, a w Technikum nr 1 - Martyna Lewowicka z wynikiem z czterech lat nauki 5,0. Uczennice te odebrały statuetkę z wpisem - ABSOLWENT 2022 - najwyższy wynik edukacyjny.

Poza tymi uczennicami, absolwentkami, które uzyskały świadectwo z wyróżnieniem, jest grupa 10 uczennic, są to: z klasy III Ag - Gabriela Czarnecka i Wiktoria Bodak, z klasy III Bg - Julia Ewertowska, Wiktoria Grunwald, Aurelia Machajewska, Aleksandra Neumann, Amelia Nowosielska, Zuzanna Waszczyszyn i Maria Wiechowska, a z klasy IV T - Paulina Osińska. Uhonorowane one zostały okolicznościowym medalem - ABSOLWENT 2022 - ukończenie szkoły z wyróżnieniem, który zawiesił na szyi absolwentek Starosta Sztumski.

Dla rodziców wyróżnionych uczennic został przygotowany i wręczony przez dyrekcję szkoły list gratulacyjny.

Podczas uroczystości, za pracę w Samorządzie Uczniowskim, zostali wyróżnieni: Szymon Maczyszyn, Klaudia Paczkowska, Albert Piekarski, Agata Piowczyk, Julia Ewertowska, Aleksandra Neumann, Maja Wasilewska, Gabriela Czarnecka, Aron Dembiński, Paulina Osińska, Joanna Korzeniak, Martyna Lewowicka, Natalia Szklińska, Daniel Szydłak.

Wszystkim absolwentom świadectwo ukończenia szkoły wręczyła pani dyrektor w obecności wychowawcy.