Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to jeden z najbardziej pogodnych dni w roku. Z jednej strony za sprawą warunków pogodowych, a z drugiej z faktu zakończenia nauki na dwa miesiące i rozpoczęcia wyczekiwanych wakacji. Rok szkolny 2021/2022 był rokiem jubileuszu 65-lecia szkoły. Planowaliśmy liczne spotkania z byłymi jej uczniami, uroczystość VIII Zjazdu Absolwentów. Był to niestety kolejny rok w cieniu koronowirusa. W tym dniu ostatnią uroczystość zakończenia roku i wręczenia świadectw poprowadziła Pani Dyrektor Wiesława Kowalik, która zdecydowała się na zakończenie swojej wieloletniej i owocnej pracy dydaktycznej i odejście na emeryturę.

Gośćmi uroczystości byli: Pani Anna Ciewiertnia - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie, Pan Leszek Sarnowski - Starosta Sztumski, Ksiądz Andrzej Starczewski - proboszcz Parafii św. Anny w Sztumie. Byli także radni powiatowi, samorządowcy, przedsiębiorcy i rzemieślnicy, emerytowani nauczyciele szkoły, rodzice uczniów, dyrektorzy i komendanci instytucji współpracujących ze szkołą, absolwenci. Byli z nami w tym dniu PRZYJACIELE SZKOŁY.

Pani Dyrektor - Wiesława Kowalik, w swoim wystąpieniu mówiła o tym co się wydarzyło w ciągu ostatniego roku. Wspominała szereg przedsięwzięć organizowanych przez uczniów wraz z nauczycielami. Wymieniła sukcesy indywidualne i zespołowe młodzieży szkolnej. Mówiła o trudach nauki hybrydowej i ciągłym strachu przed pandemią SARS – COV 2. Jej wystąpieniu towarzyszyła prezentacja ukazująca omawiane sukcesy i wydarzenia. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu przekazała historię Jej 40 lat spędzonych w Zespole Szkół w Sztumie. Mówiła o swoich latach uczniowskich, wspominając swoich pedagogów oraz o czasie pracy dydaktycznej. Przybliżyła nam, Jej osobisty styl pracy z uczniem zdolnym (20 olimpijczyków etapu centralnego, liczni maturzyści), ale także pracę wychowawczą w poszczególnych rocznikach. Pani Dyrektor mówiła o współpracy ze środowiskiem lokalnym i gronem pracowników szkoły. Jej nastrój w tym dniu odzwierciedlał utworu grupy Queen „These are the days of our lives”, który był podkładem muzycznym do wystąpienia. Na koniec, tekstem tego utworu, skierowała się do obecnych dziękują za przyjazną i twórczą współpracę wszystkim uczniom, pracownikom oraz przyjaciołom, z którymi miała przyjemność spotkać się przez 40 lat swojej pracy zawodowej.

Słowa gratulacji wyników w nauce oraz szczęśliwych i bezpiecznych wakacji skierowali do uczniów goście uroczystości. Liczne podziękowania za pracę były wypowiedziane w stronę Pani Dyrektor, Wiesławy Kowalik.

Podczas uroczystości zostały wręczone wszystkie świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższe wyniki w liceum osiągnęła Otyli Pietrzyk z klasy III A, a jej średnia ocen na koniec roku to 5,43. Najwyższe wyniki w gronie uczniów technikum osiągnął Konrad Kopacz z klasy III TIg, ze średnią 5,47. Największą liczbę prymusów ma klasa II B - 6 uczniów, a w całej szkole było ich 33 (bez klas maturalnych). Wręczono także nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, osiągającym indywidualne sukcesy w konkursach przedmiotowych i tematycznych a także uczniom zaangażowanym w działalność Samorządu Uczniowskiego, Koła Wolontariatu, Grupy Teatralnej Iuvenis. Sponsorem wszystkich nagród była Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.