Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Praktyki w Grecji

Uczniowie z trzech różnych kierunków szkoły imienia Jana Kasprowicza spędzili dwa tygodnie w Salonikach, Grecji, uczestnicząc w praktykach z europejskiego programu Erasmus+.

Uczniowie z kierunków technik informatyk, technik logistyk oraz technik ekonomista mieli okazję poznać kulturę, zwyczaje i styl życia Grecji, ale przede wszystkim zdobyć umiejętności zawodowe w swoich dziedzinach.

Podczas praktyk uczniowie odbyli staż w lokalnych firmach, co pozwoliło im na poznanie specyfiki pracy w branżach, w których kształcą się w szkole. Dzięki temu mogli poszerzyć swoje horyzonty zawodowe i zdobyć cenne doświadczenie.

Pobyt w Grecji to również możliwość rozwijania językowych umiejętności uczniów. Młodzi ludzie codziennie praktykowali język angielski oraz grecki, co na pewno poprawiło ich komunikacje międzynarodową.

Program Erasmus+ to doskonała okazja dla uczniów na zdobycie nowych doświadczeń, ale przede wszystkim na poszerzenie horyzontów kulturowych. Te 2 tygodnie w Grecji z pewnością pozostaną w pamięci uczniów na długo, a zdobyte umiejętności i doświadczenia będą nieocenioną pomocą w ich przyszłej karierze zawodowej.

Radosław Pędziwilk IV Teip