Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXIII Dzień Papieski

W tym roku hasło Dnia Papieskiego brzmi: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Ten dzień obchodzony był w niedzielę 15 października.

W całej Polsce odbywała się zbiórka pieniędzy na „Żywy pomnik Jana Pawła II”, czyli dla zdolnych uczniów, którzy otrzymają stypendia od Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Nasza szkoła włączyła się „w budowę” tego dzieła, kwestując przy kościele św. Anny w Sztumie.

W sobotę i w niedzielę po wieczornych Mszach świętych zbiórkę przeprowadzili: Kinga Wilemska, Agata Wichert, Lena Kucińska, Oliwia Tubacka i Igor Chańko z klasy I c oraz Julia Kerner i Zofia Stefanowicz z klasy III a.

Uczniom towarzyszyły nauczycielki: p. Beata Ostrowska-Nenczak i p. Halina Żyra.

Halina Żyra