Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty pod nazwą „Średniowieczny artysta”

Dnia 29.09.2023 roku uczniowie klasy I C z Zespołu Szkół w Sztumie wybrali się wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Beatą Ostrowską-Nenczak, na warsztaty edukacyjne do zamku w Sztumie. Celem zajęć było przedstawienie historii twierdzy oraz przybliżenie uczniom terminów związanych z historią sztuki. Zajęcia były podzielone na dwie części: pierwsza miała charakter wykładu historycznego na dziedzińcu. Pani przewodniczka ubrana w niebieski średniowieczny strój w interesujący sposób przybliżyła historię zamku. Opowiadała o szczegółach architektonicznych. Druga część, dotycząca historii sztuki, odbyła się w pracowni edukacyjnej. Prowadząca warsztaty z entuzjazmem opowiadała o charakterystycznych elementach sztuki w Europie i na świecie. Dodatkowym atutem tych zajęć była możliwość samodzielnego stworzenia własnej pracy artystycznej. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Jedna z grup wykonywała mozaiki, druga lepiła z gliny, a trzecia mogła spróbować swoich sił w kaligrafii.

Uważam tę lekcję historii za bardzo interesującą. Cieszę się, że mogłem poznać wiele ciekawostek dotyczących średniowiecza i miło spędzić czas wraz z moją klasą. Dzisiejsze wyjście zapamiętam na długo, ponieważ była to nie tylko świetna lekcja historii, ale także czas integracji.

Igor Chańko, klasa I C