Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Patrona Szkoły

27 października br. czciliśmy Dzień Patrona Szkoły, którym jest Jan Kasprowicz.

Gospodarzami uroczystości były: dyrektor szkoły p. Ewa Cebula i przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Domańska.

Program tego Dnia realizowany był na czterech godzinach lekcyjnych. Znalazły się w nim: prezentacja o życiu i twórczości Jana Kasprowicza, jego utwory, quiz, spotkanie z gośćmi - ludźmi związanymi ze szkołą, „Przegląd Talentów” oraz konkurs strojów stylizowanych na ubiory z epoki naszego patrona.

Gośćmi, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat szkoły, byli: wicedyrektor naszej szkoły p. Bożena Dąbrowska; nasi nauczyciele - p. Małgorzata Chybalska i p. Marcin Noiński; przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Domańska oraz kolekcjoner i dokumentalista p. Sławomir Michalik.

W „Przeglądzie Talentów” poza uczniami wystąpili także nauczyciele: p. Joanna Berg, która pięknie zaśpiewała i p. Marcin Noiński, prezentując swoje umiejętności plastyczne.

W Dniu Patrona Szkoły gościliśmy wychowawczynię i uczniów klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie.

Uświetnieniem naszej uroczystości był występ uczniów – pod kierunkiem nauczycieli – z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Malborku.

Program przygotowali i zrealizowali uczniowie wraz z nauczycielami: p. Haliną Żyrą, p. Aleksandrą Wróblewską, p. Joanną Berg, p. Marcinem Nabojczykiem oraz p. Markiem Moderackim.

Zespół przygotowujący Dzień Patrona Szkoły dziękuje wszystkim za poświęcenie czasu i pracę.

Halina Żyra