Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada br. W naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po zebraniu się wszystkich w auli i krótkim koncercie pieśni patriotycznych przedstawiciele klas, jak co roku, złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconym Józefowi Piłsudskiemu. Kiedy śpiewy ucichły, na deskach szkolnej sceny zobaczyliśmy spektakl „Niepodległa”, w wykonaniu członków szkolnego koła teatralnego Iuvenis pod opieką pani Beaty Ostrowskiej-Nenczak. To była mała namiastka drogi Polski ku wolności, która poruszyła niejednego widza. Przedstawienie zakończone zostało symbolicznym przypięciem kotylionów, które jeszcze bardziej wzbudziło w nas narodową dumę.

Uczniowie, którzy wystąpili w przedstawieniu: Paklepa Julia (kl. I b), Banaszak Natalia, Kucińska Anna, Marchlewska Oliwia, Nazarewicz Aleksandra, Żelichowska Agnieszka (kl. I c), Knafel Julia (kl. II a), Kanarek Julia, Tomasik Krzysztof (kl. II te), Czarnecka Kinga, Chańko Ida, Nowak Małgorzata, Rudzka Sara (kl. IV b), Lis Kinga (kl. V tl). Za nagłośnienie i oświetlenie odpowiedzialni byli: Rutkowski Wojciech i Szymlek Maciej (kl. III tei). W przygotowaniu scenografii pomagała: Yariieva Mariia (kl. III tl).

Ida Chańko, kl. IV b