Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Konkurs historyczny
„150 rocznica urodzin Wojciecha Korfantego”

            W 2023 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej poparł uchwałę ustanawiającą rok 2023 rokiem Wojciecha Korfantego.

W uchwale przypomniano, że „20 kwietnia 2023 r. przypada 150 rocznica urodzin Wojciecha Korfantego, jednego z ojców naszej niepodległości, wielkiego syna śląskiej ziemi, wybitnego polityka, myśliciela społecznego i publicysty”.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs historyczny poświęcony tak znamiennej postaci.

Zmagania konkursowe miały miejsce 7 lutego 2023 r. o godzinie 9:50 w gabinecie nr 5. Brało w nich udział 26 uczniów naszej szkoły. W teście zawartych zostało 49 pytań. Były to pytania wyboru oraz zadania otwarte.

Zdaniem uczestników test konkursowy był bardzo szczegółowy.

Laureatami konkursu zostali:

1. Małgorzata Nowak kl. III B

2. Kinga Czarnecka kl. III B

3. Cyprian Kapuściński kl. II A