Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Propozycje czytelnicze

 

Zachęcam do przeczytania lektury historycznej, której autorem jest znany polski profesor - Aleksander Krawczuk. Podane propozycje czytelnicze, które znajdują się w naszej bibliotece będą interesującym uzupełnieniem Waszej wiedzy podczas lekcji historii. Zwłaszcza, iż materiał z klasy pierwszej obejmuje zagadnienia dotyczące starożytnej Grecji i Rzymu. Dlatego warto dodatkowo sięgnąć po ciekawą lekturę.

Może kilka słów o autorze. Profesor Krawczuk jest autorem około stu publikacji książkowych, tłumaczonych na wiele języków obcych. Urodził się w Krakowie. W czasie okupacji hitlerowskiej był żołnierzem AK. Ukończył historię oraz filologię klasyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1949 r. był pracownikiem naukowym, a także członkiem kilku komisji PAN. Za osiągnięcia badawcze i twórczość literacką wielokrotnie nagradzany.

Aleksander Krawczuk jest jednym z moich ulubionych pisarzy. Myślę, że każda przeczytana jego książka jest czystą przyjemnością. Solidna porcja wiedzy podana w bardzo przystępny sposób to chyba największa zaleta jego twórczości. Czytając jego książki czytelnik ma wrażenie, że staje się świadkiem opisanych wydarzeń mających miejsce dwa tysiące lat temu. Moim zdaniem Aleksander Krawczuk mistrzowsko wprowadza do historii. Bohaterowie dawnych wydarzeń ożywają, a wszystkie wydarzenia wydają się być tak oczywiste. Świetny język, ogromna wiedza i bardzo ciekawy sposób prezentowania historii.

Oto tytuły książek Aleksandra Krawczuka, które dostępne są w naszej bibliotece szkolnej:

Maraton

Perykles i Aspazja

Poczet cesarzy rzymskich

Ród Argedów

Ród Konstantyna

Rzym i Jerozolima

Siedmiu przeciw Tebom

Wojna Trojańska

Rzymianki

Kleopatra

Sprawa Alkibiadesa

Julian Apostata

Herod Król Judei

Groby Cheronei

Neron