Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbyła się w auli szkoły. Jest to rok, w którym szkoła obchodzi 60 lat istnienia. Od 1956 roku uczy się tu młodzież w liceum ogólnokształcącym, a od 1961 uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w zawodzie ekonomisty.

Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele władz lokalnych. Społeczność szkoły została zaszczycona przybyciem emerytowanej nauczycielki matematyki - p. Barbary Ślizień, która uczestniczyła w inauguracji 60 lat temu. Zaproszenie p. dyrektor przyjęli także absolwenci z minionych dekad szkoły - Jadwiga Kwiatkowska (Chęć) - absolwentka z 1960 roku, Józef Kitowski - absolwent z 1967 roku, Zdzisław Koza - absolwent z 1975 roku, Leszek Witkowski - absolwent z 1988 roku, Lea Oleksiak - absolwentka z 1999 roku i Michał Ostrowski - absolwent z 2012 roku.

W roku jubileuszu absolwenci zostali poproszeni o refleksję i skierowanie życzeń do uczniów szkoły na ten nowy rok nauki. W ich słowach były wskazówki na sukces, np. poprzez 3zzz - zakuć, zdać, zrozumieć. Mówili o drodze do sukcesu poprzez ustawiczne stawianie pytań i szukanie odpowiedzi, poprzez ciekawość świata jak i skuteczność w swoich dążeniach.

1 września 2016 roku był pierwszym dniem nauki w szkole dla 85 uczniów klas pierwszych, ale także pierwszym dniem pracy dla p. Joanny Kaszuby - nauczycielki języka angielskiego i p. Marka Moderackiego - nauczyciela przedmiotów zawodowych w zawodzie technik informatyk. Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

{youtube}https://youtu.be/CaDsyzu3JDY{/youtube}